Dzisiaj odpuść trening na dworze – smog!
Złe informacje docierają z całej Polski: normy jakości powietrza w wielu miejscach przekroczone o prawie 2 tysiące procent! Smog? To za mało powiedziane. Read more
Krótko: Sagan najlepszy w rankingu UCI
Peter Sagan (Tinkoff) zajął pierwsze miejsce w rankingu UCI World Tour. Z Polaków najwyżej – na na 44. pozycji – sklasyfikowany jest Rafał Majka (również Tinkoff). Na 46 miejscu jest Michał Kwiatkowski (Team Sky), a na 173 Maciej Bodnar (Tinkoff). Read more
Skład reprezentacji na szosowe MŚ w Doha
Znany jest skład polskiej reprezentacji na mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym, które obędą się w Doha w dniach 09-16.10.2016. W ekipie nie znajdą się Michał Kwiatkowski i Rafał Majka. Read more
Bekele zwycięzcą Maratonu Berlińskiego
Reprezentant Etiopii Kenenisa Bekele wynikiem 2:03.03 wygrał niedzielny bieg maratoński w Berlinie. Jego czas jest zaledwie o sześć sekund gorszy od rekordu świata, który od dwóch lat należy do Kenijczyka Dennisa Kimetto. Read more
Niewiadoma wicemistrzynią Europy elity
szosa | Katarzyna Niewiadoma została wicemistrzynią Europy elity i mistrzynią w kategorii U23 w wyścigu ze startu wspólnego w Plumelec (Francja). Read more
Krótko: Niewiadoma wygrywa etap Boels Rental Tour
Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv) wygrała szósty (ostatni) etap kolarskiego wyścigu Boels Rental Ladies Tour. Zwycięstwo w etapie dało jej 5 miejsce w klasyfikacji generalnej, ale za to pierwsze w punktowej i młodzieżowej. Read more
Krótko: Jasińska Mistrzynią Polski w omnium
kolarstwo torowe: Edyta Jasińska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) byłs najlepsza w omnium podczas odbywających się Pruszkowie mistrzostw Polski w kolarstwie torowym. Drugie miejsce zajęła Natalia Rutkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team),a trzecie Karolina Karasiewicz (GK Planetx BOGO Szczecin) Read more
Krótko: Tekliński Mistrzem Polski w omnium
kolarstwo torowe: Adrian Tekliński (Tufo Prostejov) był najlepszy w omnium podczas odbywających się Pruszkowie mistrzostw Polski w kolarstwie torowym. Drugie miejsce zajął Michał Rzeźnicki (LUKS Trójka Piaseczno), a trzecie Mateusz Nowaczek (Warmińsko-Mazurski Klub Kolarski) Read more
Krótko: Włoszczowska dwunasta w generalce PŚ
Podczas odbywających się zawodów Pucharu Świata w kolarstwie górski w Vallnord w Andorze, Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) zajęła piątą pozycję. Zawody wygrała Szwajcarka Jolanda Neff (1:31.32), druga była Norweżka Gunn-Rita Dahle-Flesja (strata 36 sekund), trzecia Kanadyjka Catharine Pendrel (strata 1 minuta 21 sekund). Po ostatnich zawodach zaliczanych do... Read more
Krótko: Jóźwik czwarta na 800 metrów
Podczas odbywających się zawodów Diamentowej Ligi w Zurychu, Joanna Jóźwik zdobyła czwarte miejsce w biegu na 800m. Przebiegając dystans z czasem 1:58.21 Polka została wyprzedzona przez te same zawodniczki, co podczas Rio 2016: 1. Caster Semenya – 1:56.44 2. Francine Niyonsaba – 1:56.76 3. Margaret Wambui – 1:57.04 Read more
Aktualizacja AllTrails – Hiking & Biking do 6.1.4
Najnowsza aktualizacja bezpłatnej aplikacji „AllTrails – Hiking & Biking” przynosi sporo istotnych poprawek i zmian. Read more
Krótko: Rio 2016: Schurter ze złotem w kolarstwie górskim
Reprezentant Szwajcarii, Nino Schurter, zdobył złoty medal w kolarstwie górskim, podczas igrzysk olimpijskich Rio 2016. Złoty medalista ukończył trasę z czasem 1:33:28. Srebro wywalczył reprezentant Czech Jaroslav Kulhavy (+0:50), brąz Hiszpan Carlos Coloma (+1:23). Read more
Rio 2016: Kipchoge ze złotem w maratonie
Eliud Kipchoge zdobył złoty medal w biegu maratońskim podczas igrzysk olimpijskich Rio 2016. Reprezentant Kenii, dystans przebiegł 42,195 km przebiegł w czasie 2:08:44. Srebro zdobył reprezentant Etiopii, Feyisa Lilesa z czasem 2:09:54, brąz zdobył Amerykanin Galen Rupp z czasem 2:10:05. Read more
Krótko: Rio 2016: Polacy na 7. pozycji w sztafecie 4×400
W sztafecie 4×400 metrów podczas igrzysk olimoijskich Rio 2016, polska reprezentacja w składzie Michał Pietrzak, Łukasz Krawczuk, Rafał Omelko i Jakub Krzewina, zajęła 7. pozycję. Złoto wywalczyła drużyna ze Stanów Zjednoczonych z czasem 2:57.30, po srebro sięgnęła drużyna z Jamajki z czasem 2:58.16, brąz wywalczyła reprezentacja Bahamów z czasem... Read more
Krótko: Rio 2016: Polki na 7. pozycji w sztafecie 4×400
W sztafecie 4×400 metrów podczas igrzysk olimoijskich Rio 2016, polska reprezentacja w składzie Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Iga Baumgart i Justyna Święty zajęła 7. pozycję. Złoto wywalczyła drużyna ze Stanów Zjednoczonych z czasem 3:19.06, po srebro sięgnęła drużyna z Jamajki z czasem 3:20.34, brąz wywalczyła reprezentacja Wielkiej Brytanii z... Read more
Rio 2016: Farah ze złotem w biegu na 5km
Reprezentujący Wielką Brytanię Mo Farah zdobył złoty medal w biegu na 5000m podczas igrzysk olimpijskich Rio 2016. Zawodnik dystans 5000m przebiegł w czasie 13:03.30, srebro zdobył Amerykanin Paul Chelimo z czasem 13:03.90, brązowy medal wywalczył reprezentant Etiopii Hagos Gebrhiwet z czasem 13:04.35. Read more
Rio 2016: Jóźwik piąta w biegu na 800m
Reprezentantka Polski, Joanna Jóźwik, zajęła piąte miejsce w biegu na 800m. podczas igrzysk olimpijskich Rio 2016. Read more
Krótko: Rio 2016: Centrowitz ze złotem na 1500m
Matt Centrowitz zdobył złoty medal w biegu na 1500m podczas igrzysk olimpijskich Rio 2016. Reprezentant USA przebiegł dystans w czasie 3:50.00, do końca nie pozwalając się wyprzedzić Algierczykowi Taoufikowi Makhloufiemu, który ostatecznie zdobył srebro z czasem 3:50.11. Brąz wywalczył Nick Willis z Nowej Zelandii z czasem 3:50.24. Read more
Rio 2016: Maja Włoszczowska ze srebrem!
Maja Włoszczowska wywalczyła srebrny medal w kolarstwie górskim podczas igrzysk olimpijskich Rio 2016. Złoto zdobyła reprezentantka Szwecji, Jenny Rissveds z czasem 1:30:15. Maja na mecie zjawiła się ze stratą 37 sekund do liderki, brąz zdobyła reprezentantka Kanady, Catharine Pendrel (+1:26). Read more
Krótko: Rio 2016: Jerzyk 22. Jorgensen ze złotem w triathlonie
Reprezentująca Stany Zjednoczone Gwen Jorgensen, zdobyła złoty medal w triathlonie podczas igrzysk olimpijskich Rio 2016. Amerykanka dystans przebiegłą w czasie 1:56:16, wyprzedzając znacznie Szwajcarkę Nicolę Spirig (1:56:56) i reprezentantkę Wielkiej Brytanii Vicky Holland (1:57:01). Zawodniczki podczas traiathlonu miały do przepłynięcia dystans o długości 1.5 km, przejechania na rowerze 38.48... Read more